2018, Woodlands (Skåne)

Denna sena vår var endast 18 av 27 hål öppna på Woodlands. Tillslut stod Chistian Nilsson som vinnare i en jämn tävling. Delade tvåor blev Johan Berggren och Bengt Haglund. Själv minns jag bäst den lunch, som inmundigades mellan de två lördagsronderna, bestående av Fish&Chips vi fick i solskenet på balkongen

NamnOoMDT1DT2DT3DT4
Christian Nilsson2042411
Johan Berggren1872213
Bengt Haglund1871323
Anders Nordqvist1536143
Mikael Bohlin1346832
Johan Åkerlind1262428
Peter Krickner1045637
Sören Helenelund9781126
Jonas Ahlgren6911648
Bengt Strengbom6699310
Joachim Yngvesson5112121 
Per Ullgren461010411
NamnOoM
Christian Nilsson204
Bengt Haglund187
Johan Berggren187
Anders Nordqvist153
Mikael Bohlin134
Johan Åkerlind126
Peter Krickner104
Sören Helenelund97
Jonas Ahlgren69
Bengt Strengbom66
Joachim Yngvesson51
Per Ullgren46

Deltävlning 1, 2018-04-13, Woodlands

PosNamnOOMPB
1Bengt Haglund6230
2Christian Nilsson4028
2Johan Berggren4028
2Johan Åkerlind4028
5Peter Krickner2825
6Anders Nordqvist2324
6Mikael Bohlin2324
8Sören Helenelund1922
9Bengt Strengbom1618
10Per Ullgren1217
11Jonas Ahlgren914
12Joachim Yngvesson611

Deltävlning 2, 2018-04-14, Woodlands

PosNamnOOMPB
1Anders Nordqvist6933
2Johan Berggren5631
3Bengt Haglund4530
4Johan Åkerlind3327
4Christian Nilsson3327
6Peter Krickner2626
6Jonas Ahlgren2626
8Mikael Bohlin2124
9Bengt Strengbom1723
10Per Ullgren1422
11Sören Helenelund1021
12Joachim Yngvesson710

Deltävlning 3, 2018-04-14, Woodlands, Scramble

PosLagOOMPB
1Christian Nilsson / Joachim Yngvesson / Johan Berggren3843
2Bengt Haglund / Johan Åkerlind / Sören Helenelund2742
3Mikael Bohlin / Peter Krickner / Bengt Strengbom1540
4Anders Nordqvist / Per Ullgren / Jonas Ahlgren839

Deltävlning 4, 2018-04-15, Woodlands

PosNamnOOMPB
1Christian Nilsson9337
2Mikael Bohlin7532
3Anders Nordqvist5331
3Johan Berggren5331
3Bengt Haglund5331
6Sören Helenelund4128
7Peter Krickner3527
8Johan Åkerlind2626
8Jonas Ahlgren2626
10Bengt Strengbom1820
11Per Ullgren127