2011, Hook (Småland)

För sörsta gången någonsin avgjordes Alba Cup - JAG KAN GOLF TOUR på Sveriges fastland, 2011 avgjordes nämligen tävlingen på Hook i Småland. Vann gjorde Christian Nilsson.

Webbo var inte med detta år så om någon har nått att berätta om detta år så hör av er!

NamnOoMDT1DT2DT3DT4
Christian Nilsson2962221
Ulf Lörstad19410117
Anders Nordqvist1921635
Helena Karlsson18210333
Annica Lörstad1744418
Johan Berggren174 642
Bengt Haglund17171023
Peter Krickner12925412
Johan Åkerlind110121435
Stefan Litzén11012648
Per Ullgren108512310
Joachim Yngvesson9979411
Jonas Ahlgren95611114
Bengt Strengbom87712213
NamnOoM
Christian Nilsson296
Ulf Lörstad194
Anders Nordqvist192
Helena Karlsson182
Annica Lörstad174
Johan Berggren174
Bengt Haglund171
Peter Krickner129
Johan Åkerlind110
Stefan Litzén110
Per Ullgren108
Joachim Yngvesson99
Jonas Ahlgren95
Bengt Strengbom87

Deltävlning 1, 2011-05-06, Götaström GK

PosNamnOOMPB
1Anders Nordqvist6232
2Christian Nilsson4730
2Peter Krickner4730
4Annica Lörstad4029
5Per Ullgren3627
6Jonas Ahlgren3326
7Bengt Strengbom2524
7Bengt Haglund2524
7Joachim Yngvesson2524
10Helena Karlsson1623
10Ulf Lörstad1623
12Stefan Litzén921
12Johan Åkerlind921

Deltävlning 2, 2011-05-07, Hooks GK

PosNamnOOMPB
1Ulf Lörstad8336
2Christian Nilsson7035
3Helena Karlsson5834
4Annica Lörstad5033
5Peter Krickner4532
6Stefan Litzén3731
6Johan Berggren3731
6Anders Nordqvist3731
9Joachim Yngvesson2929
10Bengt Haglund2527
11Jonas Ahlgren2126
12Per Ullgren1425
12Bengt Strengbom1425
14Johan Åkerlind821

Deltävlning 3, 2011-05-07, Hooks GK, Scramble

PosLagOOMPB
1Ulf Lörstad / Annica Westerberg / Jonas Ahlgren / Urban Lindgren2643
2Bengt Haglund / Christian Nilsson / Bengt Strengbom / Anna-Karin Owen2543
3Anders Nordqvist / Per Ullgren / Johan Åkerlind / Helena Karlsson1242
4Joachim Yngvesson / Peter Krickner / Johan Berggren / Stefan Litzén641

Deltävlning 4, 2011-05-08, Hooks GK

PosNamnOOMPB
1Christian Nilsson15437
2Johan Berggren13136
3Helena Karlsson9633
3Bengt Haglund9633
5Johan Åkerlind8132
5Anders Nordqvist8132
7Ulf Lörstad6929
8Annica Lörstad5826
8Stefan Litzén5826
10Per Ullgren4625
11Joachim Yngvesson3924
12Peter Krickner3121
13Bengt Strengbom2320
14Jonas Ahlgren1515