2010, Ekerum (Öland)

Ekerum på Öland var spelplats för Alba Cup - JAG KAN GOLKF TOUR 2010, precis som 2009 vann Annica Westerberg.

Webbo var inte med detta år så om någon har nått att berätta om detta år så hör av er!

NamnOoMDT1DT2DT3DT4
Annica Lörstad2384431
Christian Nilsson2372133
Peter Krickner2152314
Ulf Lörstad2077812
Johan Åkerlind1837216
Johan Berggren14554210
Johan Elmsäter1389916
Jonas Ahlgren138101025
Stefan Litzén12417311
Bengt Haglund11451436
Mikael Bohlin98 639
Jukka Mäki-Turja741210213
Per Ullgren721010214
Bengt Strengbom53 13311
NamnOoM
Annica Lörstad238
Christian Nilsson237
Peter Krickner215
Ulf Lörstad207
Johan Åkerlind183
Johan Berggren145
Jonas Ahlgren138
Johan Elmsäter138
Stefan Litzén124
Bengt Haglund114
Mikael Bohlin98
Jukka Mäki-Turja74
Per Ullgren72
Bengt Strengbom53

Deltävlning 1, 2010-05-28, Kalmar GK

PosNamnOOMPB
1Stefan Litzén4831
2Christian Nilsson4731
2Peter Krickner4731
4Annica Lörstad3830
5Bengt Haglund3228
5Johan Berggren3228
7Ulf Lörstad2526
7Johan Åkerlind2526
9Johan Elmsäter1925
10Per Ullgren1322
10Jonas Ahlgren1322
12Jukka Mäki-Turja818

Deltävlning 2, 2010-05-29, Ekerum GK, Långe Jan

PosNamnOOMPB
1Christian Nilsson7937
2Johan Åkerlind6735
3Peter Krickner5533
4Annica Lörstad4531
4Johan Berggren4531
6Mikael Bohlin3929
7Stefan Litzén3528
8Ulf Lörstad3227
9Johan Elmsäter2826
10Jonas Ahlgren2025
10Jukka Mäki-Turja2025
10Per Ullgren2025
13Bengt Strengbom1223
14Bengt Haglund822

Deltävlning 3, 2010-05-29, Ekerum GK, Långe Erik, Scramble

PosLagOOMPB
1Ulf Lörstad / Johan Åkerlind / Peter Krickner / Johan Elmsäter2541
2Jukka Mäki-Turja / Per Ullgren / Johan Berggren / Jonas Ahlgren2441
3Mikael Bohlin / Stefan Litzén / Annica Westerberg839
3Bengt Haglund / Christian Nilsson / Bengt Strengbom839

Deltävlning 4, 2010-05-30, Ekerum GK, Långe Jan

PosNamnOOMPB
1Annica Lörstad14736
2Ulf Lörstad12535
3Christian Nilsson10333
4Peter Krickner8830
5Jonas Ahlgren8129
6Johan Elmsäter6628
6Johan Åkerlind6628
6Bengt Haglund6628
9Mikael Bohlin5126
10Johan Berggren4425
11Stefan Litzén3320
11Bengt Strengbom3320
13Jukka Mäki-Turja2217
14Per Ullgren1515