2002, Lemvig (Danmark)

Femårs jubileet firades i Lemvig. Elicit gänget, förstärkta av Peter Svane, gjorde debut i tävlingen. I hällande regn teeade de av iklädda mocka jackor Laughing. En ny bekanskap i banväg var Struer som bara låg en dryg mil (?) från Lemvig.

Vinnare detta år, för fjärde gången av fem möjliga, blev Bengt Haglund.

NamnOoMDT1DT2DT3DT4DT5DT6DT7DT8DT9
Bengt Haglund383171264121
Daniel Sillén315452812322
Mikael Bohlin314232244432
Sören Helenelund312212223818
Johan Berggren297581148732
Stefan Litzén2571222524429
Joachim Yngvesson2175836107915
Peter Swane2049101118 236
Patrik Thelandersson1891163911 416
Bengt Strengbom18783366111114
Per Ullgren16451111211910210
Jukka Mäki-Turja129912398 13211
Ulf Tisting87141421414 12312
Patrick Nilsson691313 13111014313
NamnOoM
Bengt Haglund383
Daniel Sillén315
Mikael Bohlin314
Sören Helenelund312
Johan Berggren297
Stefan Litzén257
Joachim Yngvesson217
Peter Swane204
Patrik Thelandersson189
Bengt Strengbom187
Per Ullgren164
Jukka Mäki-Turja129
Ulf Tisting87
Patrick Nilsson69

Deltävlning 1, 2002-04-27, Tange Sø Golfklub

PosNamnOOMPB
1Bengt Haglund5727
2Sören Helenelund4426
2Mikael Bohlin4426
4Daniel Sillén3425
5Joachim Yngvesson2924
5Johan Berggren2924
5Per Ullgren2924
8Bengt Strengbom2320
9Jukka Mäki-Turja1918
9Peter Swane1918
11Patrik Thelandersson1416
12Stefan Litzén1115
13Patrick Nilsson914
14Ulf Tisting611

Deltävlning 2, 2002-04-28, Lemvig Golfklub

PosNamnOOMPB
1Sören Helenelund6333
2Stefan Litzén5431
3Mikael Bohlin4128
3Bengt Strengbom4128
5Daniel Sillén3527
6Patrik Thelandersson3224
7Bengt Haglund2823
8Joachim Yngvesson2422
8Johan Berggren2422
10Peter Swane1921
11Per Ullgren1620
12Jukka Mäki-Turja1318
13Patrick Nilsson916
14Ulf Tisting65

Deltävlning 3, 2002-04-28, Lemvig Golfklub, Scramble

PosLagOOMPB
1Bengt Haglund / Johan Berggren / Per Ullgren / Peter Swane2439
2Mikael Bohlin / Sören Helenelund / Stefan Litzén / Daniel Sillen / Ulf Tisting2339
3Joachim Yngvesson / Jukka Mäke-Turja / Patrik Thelandersson / Bengt Strengbom837

Deltävlning 4, 2002-04-29, Struer Golfklub

PosNamnOOMPB
1Johan Berggren7332
2Bengt Haglund5231
2Sören Helenelund5231
2Mikael Bohlin5231
5Stefan Litzén4029
6Joachim Yngvesson3428
6Bengt Strengbom3428
8Daniel Sillén2927
9Jukka Mäki-Turja2426
9Patrik Thelandersson2426
11Peter Swane1825
12Per Ullgren1520
13Patrick Nilsson1118
14Ulf Tisting714

Deltävlning 5, 2002-04-29, Struer Golfklub, 9-hål

PosNamnOOMPB
1Daniel Sillén3218
2Stefan Litzén2516
2Sören Helenelund2516
4Johan Berggren1815
4Mikael Bohlin1815
6Bengt Haglund1513
6Bengt Strengbom1513
8Jukka Mäki-Turja1211
8Peter Swane1211
10Joachim Yngvesson109
11Per Ullgren67
11Patrik Thelandersson67
11Patrick Nilsson67
14Ulf Tisting34

Deltävlning 6, 2002-04-29, Struer Golfklub, 9-hål

PosNamnOOMPB
1Bengt Strengbom2218
2Daniel Sillén2118
3Sören Helenelund1814
4Stefan Litzén1413
4Mikael Bohlin1413
4Bengt Haglund1413
7Joachim Yngvesson1012
8Johan Berggren811
9Per Ullgren69
10Patrick Nilsson46

Deltävlning 7, 2002-04-30, Lemvig Golfklub

PosNamnOOMPB
1Bengt Haglund6133
2Peter Swane5231
3Daniel Sillén4329
4Mikael Bohlin3426
4Stefan Litzén3426
4Patrik Thelandersson3426
7Johan Berggren2824
8Sören Helenelund2423
9Joachim Yngvesson2121
10Per Ullgren1820
11Bengt Strengbom1516
12Ulf Tisting1215
13Jukka Mäki-Turja914
14Patrick Nilsson64

Deltävlning 8, 2002-04-30, Lemvig Golfklub, Scramble

PosLagOOMPB
1Joachim Yngvesson / Sören Helenelund / Patrik Thelandersson / Bengt Strengbom / (Johan Berggren, sis1736
2Bengt Haglund / Jukka Mäke-Turja / Per Ullgren / Stefan Litzén / Daniel Sillen1636
3Mikael Bohlin / Patrik Nilsson / Peter Swane / Ulf Tisting / (Johan Berggren första 9)617

Deltävlning 9, 2002-05-01, Han Herreds Golfklub

PosNamnOOMPB
1Bengt Haglund11628
2Daniel Sillén8227
2Johan Berggren8227
2Mikael Bohlin8227
5Joachim Yngvesson6424
6Patrik Thelandersson5423
6Peter Swane5423
8Sören Helenelund4622
9Stefan Litzén4020
10Per Ullgren3418
11Jukka Mäki-Turja2816
12Ulf Tisting2413
13Patrick Nilsson1812
14Bengt Strengbom1211